• rehberimrize@gmail.com
  • 0464 251 52 53
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
733 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Özgür Çay A.Ş.
  • ADRES: Özgür Çay Fabrikası Eskicami Mahallesi Güneysu/Rize
  • TELEFON: 0 (464) 344 2510
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Özgür Çay Sanayi’nin kuruluş hikayesi, iki memleket sevdalısı ailenin yaşadıkları bölgenin ekonomisine ve insanına katkı sağlama isteğiyle başlar.

Çayın özel sektöre açılmasıyla birlikte Gür ve Öztürk ailelerinin büyükleri; Necmettin Gür, Haşim Öztürk, Talip Öztürk, ata yurtları olan Güneysu’da bu amaçla bir çay fabrikası kurmaya karar verirler.

Özgür Çay Sanayi A.Ş. 1988 yılında Rize ilinin Güneysu ilçesinde kurularak çay üretimine başlar.

Başlangıçta 400 ton/yıl siyah çay üretimiyle faaliyete başlayan çay fabrikası, günümüze kadar gelişerek, büyüyerek 2500 ton/yıl siyah çay üretim kapasitesine ulaşır.
2009 yılında satın alınan Yolveren’deki çay fabrikası modernize edilerek 5000 ton/yıl siyah çay üretim kapasitesine çıkarılır ve aynı yıl üretim yapmaya başlar. Böylece Özgür Çay Sanayi A.Ş. 7500 ton/yıl siyah çay üretimiyle çay sektörünün önemli aktörlerinden biri haline gelir.

Sadece siyah çay üretimi ve paketlemesinin yeterli olmayacağı düşüncesiyle önce Sultanbeyli, ardından şimdi Gebze’de olan paketleme fabrikası ile siyah poşet çay ile bitki ve meyve çayları paketlemesine başlar.

Özgür Çay Sanayi A.Ş. doğu Karadeniz bölgesinden toplanan en kaliteli çay yapraklarının modern tesislerinde, sağlıklı koşullarda işleyerek siyah çay üretir.

Özgür Çay Sanayi A.Ş. aynı zamanda önemli çay ithalatçısıdır.

Üretimini, ithalatını yaptığı kaliteli çaylar Öz-Gür, kuşlu ve Efe markalarıyla hijyenik bir ortamda paketleyerek piyasaya sunmaktadır.

Ayrıca seçkin marketlere ve kuruluşların özel markalarına çay üretimi ve paketlemesi yapmaktadır.

Özgür Çay Sanayi A.Ş. 30 yıla yaklaşan sürede sürekli büyüme, gelişme ve yeniliklerle sektörde yerini almış olup, ikinci kuşağa geçen yönetimiyle daha uzun yıllar halkımıza hizmet etme inancı ve kararlılığı ile çalışmalarını sürdürecektir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.