• rehberimrize@gmail.com
  • 0464 251 52 53

Lale Lokantası Rize

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
700 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Lale Lokantası Rize
  • ADRES: Hopa Caddesi No:93 Çayel/RİZE
  • TELEFON: 0 (464) 532 7518
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Çayeli Kurufasulyenin Merkezi

Hayattan en çok keyif aldığınız anları bir düşünün. Kaçında bir sofranın başındaydınız? Kaçında tereyağında pişmiş nefis kokan bir kuru fasulyeye kaşık daldırıyordunuz? İşte biz kendimizi hayatın bu en güzel anlarına adadık. Onları çoğaltmak, güzel Türkiye’mizin eşsiz tatlarını sizlere en güzel şekilde sunmak için çalışıyoruz.

1973 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde, Ali Osman Temurci, 4 – 5 masalık mütevazı Lale Lokantası’nı kurduğunda bir lezzet efsanesini de başlatmış oluyordu. Yıllar boyunca sürdürülen kalite anlayışı sayesinde Lale Lokantası’nın ünü şimdilerde ülke sınırlarını zorluyor.

İlk günlerde sadece mercimek çorbası ve kuru fasulye sunan Lale Lokantası’nın bugünlere gelmesinin en önemli nedenlerinden biri, bir tabak yemeğe bir sanat eseri özeniyle yaklaşan mesleki anlayışı. Öyle ki, bu mesleki anlayışla kuru fasulye gibi bu topraklarda yüzyıllardır pişen ve yaygın olarak bilinen bir yemekten bile sıra dışı bir lezzet hazırlamayı başarıyor. Bir tadanın bir daha unutamadığı bu lezzet, tam 43 yıllık bir geleneğin bir ürünü ve Lale Lokantası’nın alametifarikası.

Lale Lokantası’nın birbirinden eşsiz içeriklerden harika lezzetler hazırlamasının püf noktası, kullanılan malzemelerin kalitesi ve doğallığı. Lale Lokantası’nda hiçbir yemekte doğal olmayan bir katkı maddesi kullanılmıyor. Doğal koşullarda yetiştirilmiş ve en iyileri arasından seçilmiş fasulyeler, yörenin doğal bitki örtüsüyle beslenmiş dana, kuzu ve koyunlarından gelen et, köy sütü ve bu sütle üretilen tereyağı bu malzemelerden birkaçı. Bir kilo fasulyeye bir kilo et kullanılarak Karadeniz’in eşsiz tereyağında pişirilen Lale Lokantası’nın kuru fasulyesi, bu yüzden bu kadar meşhur ve bu yüzden insanlar Türkiye’nin dört bir yanından bu lezzeti tatmaya geliyor.

Bugüne kadar siyaset, sanat ve spor dünyasından birçok ünlü ismi ağırlayan Lale Lokantası, yıllar boyunca menüsüne birçok başka lezzeti de katmış durumda. Yörenin nefis etiyle yapılan çoban kavurma, sinirleri alınmış etten iki kere çekilen ve kendi yağında pişirilerek yapılan ızgara köfte, sebzeli kebap, dana et haşlama, taze fasulye kavurması, pirinç pilavı, bulgur pilavı ve Lale Lokantası’nın bir başka doğal mucizesi fırında sütlaç. Lale Lokantası’nın special tatlısı olarak sunulan bu nefis sütlaç, tabii ki köy sütüyle yapılıyor ve bol fındıkla servis ediliyor. Menünün diğer tatlarıysa şöyle; süzme mercimek çorbası, ezo gelin çorbası, et paça çorbası, et şiş, et biftek, kuzu şiş, kuzu pirzola, tavuk ızgara, tavuk şiş, tavuk kanat, adana ve urfa kebap, beyti, karışık ızgara, lale special, kadayıflı fırın sütlaç, tel kadayıf, şeker pare.

43. kuruluş yıldönümünde Ali Osman Temurci’nin yönetim anlayışını ve kalite standartlarını sürdüren Ömer Temurci, 400 metrekare alanı, 300 kişilik kapasitesi, 40 kişilik personeliyle Lale Lokantası’nı, daha da ileriye taşımak için çalışıyor. Lale Lokantası, sunduğu benzersiz lezzetlerin yanı sıra hizmet kalitesiyle de öne çıkıyor. Her zaman güler yüzlü ve özenli bir hizmet sunan Lale Lokantası’nda konukların rahat etmesi için her ayrıntı düşünülmüş. Çocuklu ailelerin rahatça yemek yiyebilmesi ve minik misafirlerin sıkılmaması için tasarlanan çocuk bölümü bunlardan sadece biri. İş yemekleri için de ayrı bir bölüm tasarlayan Lale Lokantası, işadamlarının rahat edebileceği ya da iş toplantılarını yaparak yemek yiyebilecekleri bir alanı hazır bulunduruyor.

1973’ten bu yana lezzet ve hizmet aşkını birleştirerek haklı bir üne kavuşan Lale Lokantası, aynı aşk ve heyecanla hayata tat katmaya devam edecek.

Lale Lokantası… 1973’ten beri damak tadınız.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.