• rehberimrize@gmail.com
  • 0464 251 52 53
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,042 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Kalender Çay
  • ADRES: Adacami Mahallesi Güneysu/Rize
  • TELEFON: 0 (464) 234 3379
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Kalender Çay 1989 yılında Rize iline bağlı Güneysu ilçesi Adacami Mahallesinde Muzaffer Kalender ve ortakları tarafından kurulmuştur. Önceleri sadece kuru çay üretimi üzerine kurulmuş olan tesisimiz 1995 yılında kendi paketlemesini yapmaya başlamıştır. Kalender Çay kendine özel markaları olan ‘’SİYAH İNCİ , FİLİZ,RİZE HARMAN,KALENDER DÖKME ÇAY ’’ markalı ürünlerin paketleyip satışına başlamıştır.

1989 yıldan beri gıda sektörü içinde olan Kalender Çay sizler için üretim süresince kaliteyi her zaman ilk planda tutmaktadır. Kalender Çay ürün yelpazesini de geliştirmeyi ihmal etmemiştir. Siyah Çay üretimi ile başlayan serüvenimiz paketleme ünitemizin kurulması ile devam etti. Ürünlerimizi farklı tatlar, farklı kaliteler, farklı çeşit ve gramajlarda birbirinden leziz ürünler ile üretimine devam etmektedir.

4.000 m2’lik alanda SEZONLUK 40-50 personel ile hizmet veren , Kalender Çay yaptığı teknolojik yatırımların da etkisi ile günlük 60 ton çayı, müstahsilinden alarak işlemektedir. Bunun yanında paketleme ünitesinde de günlük 6 ton çay paketi yapabilmektedir.

Lezzetli ürünler üretirken bir yandan da kalite çalışmalarını gittikçe daha titiz bir boyuta taşıyan Kalender Çay , ISO 9002 Kalite Güvence Belgesi sistem belgelerine sahip Rize iline bağlı Güneysu ilçesinde bölgenin en önemli fabrikası olmuştur. Yapmış olduğu üretim anlaşması ile kalitesini koruma altına almıştır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.